Araç Üstü Otomasyon Yazılım Mühendisi

Website Rekarma Makine ve Sanayi Ticaret A.Ş.

Rekarma Makine 30 yıllık otomasyon deneyimine sahiptir.

Rekarma Makine Otomasyon ve Yazılım Departmanı olarak bir Mühendis ekip arkadaşı arayışımız bulunmaktadır.

CodeSyS ile mobil otomasyon alanında, Hydac TTC serisi ve Inter Control Digsy serisi işlemciler için ST dilinde araç üstü otomasyon alanında yazılımlar geliştirmekteyiz. Savunma sanayii projeleri, itfaiye güvenlik sistemleri, vinç, yerden yükselebilen platform gibi araçlara moment kontrol ve devrilme engelleyici algoritmalar kullanarak güvenli çalışmalarını sağlayacak aynı zamanda bazı fonksiyonlarını otomatik veya tek tuşla çalışacak hale getiren sistemler geliştiriyoruz. Bu sistemler IEC, TSE, EN gibi ilgili standart kodlamalarına uygun olarak geliştirilmektedir. Aynı zamanda programlanabilir ekran, IO ünitesi, IOT cihazı gibi diğer ürünlerimizde sistemlerimizde kullanılmaktadır. Kendi sistemlerimizde işlemci, ekran, sensör, gerekirse IOT cihaz dahil olmak üzere müşteri ihtiyacına uygun otomasyon sistemi tasarlayıp, yazılımlarını geliştiriyoruz sonrasında müşteriye devreye alma esnasında uzaktan ya da saha da destek oluyoruz. Bu bağlamda ekibimizde çalışacak, işlemci yazılımlarını geliştirecek, ekran yazılımı kısmına destek olacak, müşteri isteklerine uygun sistem tasarlanmasına destek olacak, gerektiğinde firmalarla görüşerek ihtiyaca uygun ürün tedariki yapacak ekip arkadaşı arayışımız bulunmaktadır.

Aranan Nitelikler:

 • CodeSys ile PLC programlamaya hakim ya da kısa zaman içerisinde hakim olabilecek.
 • Algoritma geliştirme konusunda deneyim sahibi.
 • CAN Bus, MOD Bus, RS485/RS232,  gibi farklı iletişim protokollerine hakim.
 • 0-10V, 0-5V, 4-20mA, PWM, dijital gibi giriş çıkış özelliklerinin yazılıma entegre edilmesinde, bu giriş çıkışlarla sensör verisine uygun valf ve sürücü gibi elemanları kontrol etme konusunda bilgi sahibi.
 • Araçtaki hata alarmlarına göre müşteriyi yönlendirebilecek ve hatanın çözülmesinde destek olabilecek, işlemci ve sensör gibi cihazların bağlantısını yapabilecek kadar elektronik bilgisine sahip.
 • Üniversitelerin ilgili mühendislik bölümlerinden mezun.
 • Ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk bilinci olan ve zaman yönetimi yapabilen.
 • Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış.
 • Ürün datasheetlerini okuyabilecek, basit konular için mailleri okuyup yanıt verebilecek kadar ingilizce bilgisine sahip.
 • Aktif araç kullanabilen.
 • Ofisimiz Kadıköy Fenerbahçe’dedir. Ulaşım konusunda sıkıntısı olmayan adaylar öncelikle tercih edilecektir.
CV'nizi/özgeçmişinizi veya diğer ilgili dosyayı yükleyin. Maks. dosya boyutu: 50 MB.


Çevrimiçi özgeçmişinizi kullanarak bu işe ve diğer işlere başvurabilirsiniz. Çevrimiçi özgeçmişinizi göndermek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve başvurunuzu bu işeverene e-posta ile gönderin.

Scroll to Top